sweatcoin: dar viena programėlė, mokanti už įveiktus kilometrus

prieš kelias dienas rašiau apie lympo – programėlę, kuri už įvykdytas judėjimo užduotis atsilygina kriptovaliuta (galima paskaityti čia).

kaip žinia, yra ir daugiau panašaus pobūdžio programėlių. viena iš jų – sweatcoin – teko naudotis ir man. taigi, šiame įraše aprašysiu šią programėlę, savo patirtį naudojantis ja bei aptarsiu lympo bei sweatcoin skirtumus ir panašumus.

kas yra sweatcoin app?

sweatcoin yra programėlė, kuri kiekvieną dieną ne patalpose, bet lauke surinktus vartotojo žingsnius konvertuoja į taškus, vadinamus sweatcoins (toliau – SC), kuriuos vėliau galima iškeisti virtualioje parduotuvėje į įvairias prekes.

žingsnių fiksavimas

ši programėlė yra “savarankiška“ ir nepasitiki jokiais kitais šaltiniais, teikiančiais informaciją apie vartotojo įveiktus žingsnius.

vartotojas, siekiantis, kad sweatcoin fiksuotų jo žingsnius, turi laikyti šią programėlę įjungęs. tai nereiškia, kad ji visuomet turi būti ekrane: užtenka, kad programėlė veiktų background’e. 

sweatcoin fiksuoja visus vartotojo surinktus žingsnius, tačiau užskaito tik tuos, kurie buvo surinkti vartotojui būnant lauke. tam naudojami įvairūs algoritmai, apie kuriuos plačiau pasiskaityti galima pačioje programėlėje.

žingsnių konvertavimas į SC

viskas veikia labai paprastai: kiekvienas tūkstantis žingsnių teoriškai yra vertas lygiai vienam SC. tačiau programėlė taip pat pasiima “komisinius“ – 0.05 SC nuo 1,000 žingsnių. tai reiškia, kad iš tikrųjų vartotojas už kiekvieną tūkstantį žingsnių gauna ne lygiai vieną, bet 0.95 SC.

kaskart surinkus 2,000 žingsnių programėlė juos konvertuoja automatiškai ir, jei visi žingsniai buvo surinkti lauke, perveda į vartotojo piniginę lygiai 1.90 SC.

jeigu vartotojas surenka, tarkime, 1,500 žingsnių ir daugiau tą dieną nebevaikšto, automatiškai šie žingsniai nėra konvertuojami. tą padaryti reikėtų rankiniu būdu, tiesiog paspaudžiant atitinkamą mygtuką.

SC limitai

kad vaikščiojimo apsėsti asmenys (tokie, kaip aš) nesurinktų po 100 taškų kasdien, programėlėje yra keli skirtingi planai, pagal kuriuos parenkamas maksimalus kasdienis taškų skaičius:

  1. 0-5 SC per dieną. šis planas nekainuoja nieko.
  2. 0-10 SC per dieną. šis planas kainuoja 4.75 SC/mėn.
  3. 0-15 SC per dieną. pastarasis įvertintas 20 SC/mėn.
  4. 0-20 SC per dieną. galiausiai, didžiausias limitas įvertintas 30 SC/mėn.

pavyzdžiui, planas “0-20 SC per dieną“ reiškia, kad dienos surenkamų SC limitas yra 20. todėl net ir nubėgęs maratoną bei surinkęs kokius 35,000 žingsnių vartotojas negaus daugiau nei 20 SC.

pirmas naudojimosi bet kuriuo planu mėnuo visuomet yra nemokamas. vėliau – taip – už pasirinktą planą reikia susimokėti atitinkamą kiekį SC taškų. čia kiekvieno vartotojo aktyvumo lygis ir šiek tiek skaičiavimų atsako į klausimą, kuris planas yra optimalus.

papildomi būdai gauti SC

taip pat egzistuoja galimybė kasdien gauti papildomų taškų. kiekvienas norintis vartotojas gali pasižiūrėti vieną 15-30 sekundžių trunkančią reklamą kasdien ir už tai gauti 1, 2 ir galiausiai 4 SC per dieną su sąlyga, kad tai daroma tris dienas iš eilės be pertraukos. jeigu, pavyzdžiui, vartotojas pirmą dieną pažiūrėjo reklamą ir gavo 1 SC, o antrą dieną to nepadarė, trečią dieną bonusas vėl bus lygus 1, o ne 2 SC.

šis būdas, atliekamas maksimaliai, per savaitę prideda 15 SC. taigi, iš čia galima lengvai padengti net ir brangiausio plano mėnesinį mokestį. 

kitas būdas gauti papildomų taškų – pakviesti naują vartotoją naudojantis savo unikalia nuoroda. už kiekvieną naują žmogų, kuris atsisiunčia programėlę ir prisijungia prie jos, vartotojas gauna 5 SC.

mano nuoroda, iš kurios galima atsisiųsti programėlę:

https://sweatcoinapp.uk/i/remigijus.lab

parduotuvės gėrybės

sweatcoin parduotuvės pasiūlymai dažnai kinta. pigios prekės, kurių vertė nesiekia 1,000 SC, būna įvairios: nuolaidos, telefonų dėkliukai, įvairios mokamos programėlės. neseniai atsirado pasiūlymas už 699 SC kažkur pasaulyje pasodinti asmeninį medį, kurio augimą vėliau galima sekti.

brangiausios prekės, kurių vertė siekia 20,000 SC, yra: 1000$ grynais, naujas iphone xs arba 1000$ vertės dovanų čekis kelionėms KLM oro linijomis. taip pat yra ir kažkokie fancy lagaminai, kurių vertė yra 3,599 SC.

kada gausiu naują ragelį?

vargu, ar gausi. paskaičiavau, kad vartotojas, maksimaliai rinkdamas SC kasdien ir skirdamas reklamų žiūrėjimui po 15-30 sekundžių taip pat kasdien, užtruktų beveik 32 mėnesius, kol surinktų 20,000 taškų.

ir tai yra vis tiek kur kas geresnis įvertis, negu tas, kurį gavau lympo programėlės atveju. ten norint įsigyti tą patį prizą (telefoną) taškus rinkti tektų (mano preliminariais paskaičiavimais) 17 metų.

tačiau nemanau, kad yra žmogus, kuris 32 mėnesius iš eilės kiekvieną dieną nueina po daugiau nei 20,000 žingsnių lauke. tai reiškia, kad susirinkti maksimalaus prizo vertą SC kiekį yra gana sudėtinga.

yra kur kas greitesnių būdų užsidirbti 1000$, negu tris metus kasdien eiti po 20 kilometrų. tačiau žmonės, kurie kasdien vaikšto gana daug, ypač tie, kurie dažnai bėgioja, gali nesunkiai susirinkti SC kiekį, reikalingą paprastesniems dalykams įsigyti.

mano asmeninė patirtis

šią programėlę naudoju nuo 2018 metų gruodžio 28 dienos. taigi, iš viso tai trunka jau 22 dienas. šiuo momentu esu sukaupęs 305.65 SC. tai reiškia, kad vidutiniškai per dieną surenku po 13.9 SC. tačiau šiame skaičiuje taip pat yra ir taškai, gauti už reklamų žiūrėjimą, kitų žmonių prisijungimą.

grynai vaikščiojimo dėka sukauptų taškų skaičius yra 239. padalinęs jį iš tų pačių 22 programėlės naudojimo dienų gaunu, kad vidutiniškai kasdien vaikščiodamas surinkau po 10.86 SC. o vaikštau aš iš tiesų daug.

lympo ir sweatcoin palyginimas

pats pirmas skirtumas tarp šių dviejų programėlių yra tas, kad lympo programėlėje uždirbama LYM kriptovaliuta, o sweatcoin – tiesiog taškai, kuriuos galima iškeisti į prizus. SC nėra kriptovaliuta.

prekių prasme, mano manymu, lympo yra gerokai praktiškesnė žemų kainų srityje, o sweatcoin – brangių prekių atveju.

taip manau todėl, kad lympo virtualioje parduotuvėje galima rasti gana platų įvairių daiktų, kurių vertė LYM kriptovaliuta nėra kosminė, t.y. yra surenkama paprastam žmogui, pasirinkimą. kol vartotojas, naudojantis lympo, susirinks LYM kiekį, reikalingą brangiausioms parduotuvės prekėms, jo vaikai spės baigti mokyklą ir tapti pilnamečiais.

sweatcoin atveju žemų kainų prekių asortimentas nėra toks didelis, tačiau brangesnės prekės yra gerokai praktiškesnės ir patiems nuožmiausiems žmonėms, judantiems po 20 kilometrų per dieną, yra pasiekiamos iki beveik 6 kartų greičiau, negu lympo atveju.

taip pat, lympo dažnai organizuoja įvairias loterijas, akcijas ir t.t., kurių metu galima laimėti įvairių dalykų. sweatcoin programėlės atveju per visą mano naudojimosi ja laiką nieko panašaus nėra buvę.

išvados

akivaizdu, kad nei sweatcoin, nei lympo nėra reiškinys, generuojantis apčiuopiamą pajamų kiekį. to niekas iš tiesų ir neteigia.

kadangi pats vaikštau labai daug, tai šias programėles naudoju kaip kažkokį bonusą su mintimi, kad kažkada ateityje galbūt susirinksių taškų naujai bėgimo batų porai ar kažkam panašaus. o kaip ėjau, taip ir einu daug nepriklausomai nuo to, ar programėles naudoju, ar ne.

manau, kad vaikščiojimo ir judėjimo nauda yra nepamatuojama LYM valiuta ar SC taškais. tačiau kažkam tai galbūt gali būti kaip maža motyvacija, spyris į šikną judėti daugiau, eiti dažniau ir tiesiog geriau jaustis. tai ir yra didžiausias šių programėlių privalumas žvelgiant per mano smegeninės prizmę.

remigijus

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.