lympo: programėlė, kuri moka už judėjimą

džiaugiuosi, kad turiu porą puikiai funkcionuojančių kojų. dažnai jomis naudojuosi: vaikštau. ši įprasta veikla man teikia nemažai džiaugsmo, kaip reikiant pravalo smegenis nuo pelėsio ir turi daug kitų gerų savybių.

nežinau, kodėl, bet nuo laikų, kai iOS atsirado žingsnius fiksuojanti programėlė health, norėdavau tų žingsnių surinkti kuo daugiau. kaip apsėstas. nežinau ir prieš kiek laiko tai buvo – gal prieš 4 metus – tačiau įprotis eiti dar gyvas ir šiandien.

neseniai (o galbūt aš tik neseniai apie tai sužinojau) atsirado programėlės, fiksuojančios kasdien nueitą atstumą ir už tai mokančios. ne, ne po 2000 eurų per mėnesį atskaičius mokesčius iš karto po dvyliktos klasės. tačiau pats faktas yra gana įdomus.

taigi, šiame įraše aprašysiu savo patirtį ir įžvalgas apie vieną iš tokių programėlių, kuri vadinasi lympo.

kaip viskas veikia

programėlės veikimo principas yra labai paprastas: kiekvieną dieną joje atsiranda tam tikras skaičius įvairių iššūkių (challenges), kuriuos įvykdęs vartotojas gauna nurodytą kriptovaliutos (LYM) sumą.

img_3420
iššūkio pavyzdys

kiekvienai užduočiai atlikti yra skiriamas tam tikras laiko tarpas. neatlikus iššūkio per nurodytą laiko limitą, jis nustoja galiojęs ir įvykdyti jo nebegalima.

atstumo fiksavimo būdai

ši programėlė fiksuoja nueitą atstumą dviem būdais:

  1. tiesioginis gps sekimas,
  2. susiejimas su health* programėle.

* health programėlė yra standartinė iOS programėlė. manau, kad kažkas analogiško turėtų būti ir android atveju, tačiau nesu dėl to tikras.

pirmasis būdas yra gerokai tikslesnis, tačiau kai kuriems žmonėms gali nepatikti, kad kažkas žino, kur jie yra, ir kad kažkas seka jų (ypatingai reikšmingą) judėjimą. taip pat šis būdas greičiausiai naudoja daugiau energijos, negu sinchronizavimas su kita žingsnius sekančia programėle. viskas vyksta labai paprastai: pradėjus vykdyti iššūkį vartotojo judėjimo trajektorija yra fiksuojama, piešiama žemėlapyje ir skaičiuojamas atstumas bei laikas. pasiekus reikalingą kilometrų skaičių laikoma, kad iššūkis yra įvykdytas. į vartotojo virtualią piniginę, pasiekiamą pačioje programėlėje, pervedamas žadėtas skaičius LYM.

antrasis būdas yra šiek tiek mažiau tikslus, be to suveikia ne taip greitai. nėra aišku, kaip dažnai lympo programėlė ima duomenis iš health. rankiniu būdu priversti to padaryti galimybės nėra, todėl reikia tiesiog laukti, kol tie žingsniai atsiras lympo programėlėje. jiems atsiradus galima sėkmingai juos panaudoti bet kuriame iš aktyvių iššūkių.

taip pat, yra ir trečiasis būdas: pirmų dviejų sintezė. vartotojas gali vykdyti vieną iššūkį naudodamas tiesioginį sekimą gps, tačiau tuo pačiu metu susikaupusius žingsnius iš health programėlės panaudoti kitame iššūkyje. tai reiškia, kad vartotojas, norėdamas surinkti visus dienos siūlomus LYM, gali tai padaryti nuėjęs ne visą, o tik maždaug pusę reikalingo atstumo.

kiek LYM galima gauti?

LYM kiekis už vieną iššūkį yra proporcingas atstumui, kurį reikia įveikti. už vieną iššūkį dažniausiai galima gauti nuo vos kelių dešimtųjų iki keliolikos LYM. 2018 metų vasaros gale, kai tik atsisiunčiau šią programėlę, už įvykdytas užduotis duodavo gerokai daugiau kriptovaliutos. dabar kiekiai yra sumažėję, tačiau keitėsi ir LYM vertė, tik nežinau, į kurią pusę, todėl negaliu pateikti vienareikšmiškos išvados.

per visą laiką, kurį naudoju šią programėlę, t.y. maždaug nuo 2018 metų rugsėjo pradžios, esu sukaupęs štai tokį sunkiai protu suvokiamą kiekį turtų:

pakeliui į forbes sąrašą.

kiekvienos užduoties atlygis yra nedidelis, tačiau laikui bėgant jis susikaupia. nuotraukoje galima matyti, kad dabartinis sukauptų LYM kiekis yra ekvivalentus 28 eurų sumai. tiesiogiai šių pinigų išsigryninti (kiek man yra žinoma) negalima, tačiau kriptovaliuta galima atsiskaityti virtualioje lympo parduotuvėje. apie ją šiek tiek vėliau.

kartais pasitaiko įvairių progų uždirbti daugiau LYM negu įprastai. pavyzdžiui, kartais paleidžiami taip vadinami lightning challenges, kuriems įveikti skiriamas gana trumpas laiko tarpas (dažniausiai valanda), atstumas nėra didelis (iki 1km), o atlygis būna gerokai didesnis nei įprastai. tokios užduotys atsiranda atsitiktinai, neperspėjus iš anskto. kartais kas dieną, kartais kiek rečiau.

taip pat dažnai vykdomos įvairios giveaway challenges, kurių metu užduotį įvykdę vartotojai dalyvauja loterijoje ir turi galimybę laimėti kokį nors prizą iš virtualios parduotuvės. dažniausiai tai būna vienas brangiausių daiktų.

taip pat už kiekvieną žmogų, kuris programėlę atsisiunčia iš jūsų nurodytos nuorodos, galima gauti papildomų LYM. todėl pasinaudosiu progra ir pasidalinsiu savo nuoroda čia:

https://lymporun.page.link/PkrC

ar įmanoma apčiuopiama nauda?

programėlę naudoti pradėjau 2018 metų rugsėjo pradžioje. dabar yra 2019 metų sausio vidurys. dažniausiai padarau visus dienos iššūkius, nes vaikštau daug.

taigi, per keturis su puse mėnesio sukaupiau minėtą 28 eurų sumą. todėl vidutiniškai gaunasi 6 eurai ir 22 centai per mėnesį. niekingai mažai, ar ne? na bet niekas ir nesako, kad lympo nuo šiol bus pagrindinis vaikštančių žmonių pajamų šaltinis.

prekės virtualioje lympo parduotuvėje, kaip galima nuspėti, yra stipriai orientuotos į sportą ir aktyvų gyvenimo būdą: čia yra gertuvė (12 eurų), sportinė tašė, marškinėliai, džemperis, krūva įvairių sportbačių (pasirinkimas visai nemažas) bei visokių elektronikos prietaisų pradedant garmin laikrodžiu ir baigiant iphone xs (1232 eurai).

todėl atsakydamas į šio skyrelio klausimą galiu pasakyti štai ką: ji apčiuopiama, tačiau per daug vilčių įsigyti brangiausius parduotuvėje esančius daiktus dėti nereikėtų. preliminariais mano paskaičiavimais, jeigu viskas išliks maždaug taip, kaip buvo pastaruosius keturis mėnesius, tai, pavyzdžiui, naujam iphone taupyti teks 17 metų. atsakymas skaičiuotuvo ekrane privertė nusišypsoti.

aptarkime šiek tiek realesnį scenarijų: bėgimo batai, tašė, marškinėliai ar džemperis. jeigu esate pakankamai aktyvus žmogus, manau, per maždaug metus laiko galite sukaupti reikalingą kiekį taškų šiems daiktams įsigyti.

truputį gudresniems

“tik durniai vaikšto, aš viską susirinksiu važiuodamas mašina arba autobusu.“

ne, nesusirinksite, nes programėlės kūrėjai, pasirodo, nėra tokie atsilupėliai, kokiais juos galbūt palaikėte. iššūkio vykdymo metu yra fiksuojamas tiek sugaištas laikas, tiek įveiktas atstumas. kai kurie žmonės, gyvenantys šioje planetoje, žino, kad visą įveiktą atstumą padalinę iš viso sugaišto laiko gausime vidutinį greitį. tai programėlės kūrėjai matomai priklauso šiai žmonių aibei, todėl programėlėje yra tam tikrų saugiklių, kurie tokius ir kitus panašius pokštus fiksuoja bei LYM už taip įvykdytas užduotis neduoda.

išvados

taigi, iš vaikščiojimo nepavyks įsigyti nei buto Vilniaus centre, nei naujo automobilio. tačiau jei esate žmogus, kasdien šiek tiek pajudinantis savo kaulus, tai po gero pusmečio ar metų už surinktus taškus tikrai galėsite įsigyti kokį nors praktišką sportinio inventoriaus atributą.

sėkmės.

remigijus

2 Comments

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.