100 dienų iššūkis: trečia savaitė

prieš tai buvusiame įraše apžvelgiau pirmąsias dvi savo eksperimento savaites. kadangi laikas bėga labai greitai ir šiandien vėl yra sekmadienis, tai reiškia, kad atėjo metas aprašyti, kaip man sekėsi trečiąją savaitę, t.y. 15-21 išbandymo dienomis.

psichologija

ši savaitė – trečioji. kažkur girdėjau kalbas, kad užtenka 21 dienos, kai norima įsisavinti naujus arba pašalinti senus įpročius. maniau, kad tai yra nesąmonė. tačiau eksperimentuodamas su savimi pastebėjau, kad būtent 15-21 dienos buvo tos dienos, kai visiškai sumažėjo visi proto šauksmai, identifikuojantys patogumo poreikį. nesakau, kad jų visiškai nebėra. tačiau jie yra gerokai retesni. atrodo, kad viskas apsivertė aukštyn kojomis. viskas, ko taip norėdavau seniau, pastaruoju metu mintyse įgavo neigiamą atspalvį.

per šį laikotarpį manęs nei karto neaplankė mintys apie tai, kaip mirtinai aš noriu suvalgyti junk maisto ar prisikimšti saldainių. dabar visa tai net atrodo žalinga, nesusiję su mano tikslais ir visiškai nereikalinga. ėmiau labiau gerbti savo organizmą ir savo pastangas. nustojau į jį kišti visokį šlamštą. kadangi pastaruoju metu daug iš jo reikalauju, atitinkamai stengiuosi suteikti jam visas reikalingas medžiagas iš kuo įvairesnių šaltinių, kurių kokybė taip pat pasidarė svarbi.

pradžia buvo sunki, bet šiek tiek vėliau prasidėjo puikūs dalykai.

trečios savaitės metu nei karto nekilo mintis, kad turėčiau dar pamiegoti, kad turėčiau praleisti savo rytini sportą, kad turėčiau bėgti mažiau ar dar kažkas panašaus į tai. šią savaitę lijo du kartus, kai turėjau bėgti. žinojau, kad visą vasarą nebus taip, kad ankstų rytą oras bus gražus, bus saulėta ir giedra. taigi, pirmąjį lietingą rytą kurį laiką stovėjau prie lango ir tiesiog galvojau. galvojau, eiti ar neiti, bėgti ar nebėgti. pamaniau, kad sušlapsiu, kad atrodysiu kaip kvailys, kad bus nepatogu ir taip toliau. tačiau po tų dešimties minučių tiesiog nuėjau apsirengti atitinkamus rūbus, apsiaviau batus ir išėjau iš namų.

ir tai manęs neužmušė.

taip, būtent. tai nebuvo taip baisu, kaip galėjo atrodyti iš pradžių. tai buvo eilinis bėgimas. šiek tiek nepatogumo sukėlė krentatis vanduo ir dėl balų peršlapusios kojos. pirmos kelios balos buvo tikrai nemalonios. tačiau po to tiesiog įpranti ir judi tolyn. supranti, kad nieko baisaus ar blogo čia nėra. kitą dieną, kai turėjau bėgti, lijo dar stipriau. tą dieną nebereikėjo 10 minučių apsvarstymų apie viso to prasmę. tiesiog apsirengiau ir išėjau. nes iš savo prieš tai buvusios patirties buvau išmokęs, kad bėgant tuo metu, kai lyja lietus, įprastai neatsitinka nieko blogo.

pastebėjau dar vieną keistą dalyką. tais kartais, kai bėgdavau lyjant lietui, jaučiausi dar geriau. geriau ta prasme, kad džiaugiausi įveikęs šią papildomą kliūtį ir išlaikęs savo veiksmus pagal planą net ir tada, kai sąlygos, atrodo, buvo blogesnės, nei įprastai.

apibendrindamas galiu pasakyti, kad kasdienė disciplina taip įpratina protą atlikti įvairias užduotis, kad jis vis tyliau ir tyliau bando prakišti savo reikalavimus. jis žino, kad  vis tiek bus ignoruojamas. džiaugiuosi dėl to.

sportas

šią savaitę, kaip ir pirmąsias dvi, sportavau sporto salėje tris kartus. kaip ir esu minėjęs anksčiau, atlieku gana intensyvias treniruotes su (man) pakankamai sunkiais svoriais. mėgstu bazinius pratimus: pritūpimus, deadliftus, įtūpstus ir kitus panašius judesius. todėl jie sudaro mano treniruočių pagrindą.

bėgau šią savaitę daugiau negu pirmąją ar antrąją. iš viso įveikiau 88km, o bėgiojau 4 kartus. bėgti, atrodo, sekasi vis geriau. labai lėtai, tačiau atrodo, kad galiu bėgti šiek tiek greičiau, negu pradžioje su tuo pačiu pulsu. rytinių bėgimų metu aš nežiūriu į greitį. žiūriu tik į pulsometro parodymus, nes tai man yra svarbiausia. tais kartais, kai bėgu pavalgęs arba turėdamas su savimi maisto, galiu bėgti šiek tiek greičiau, ilgiau ir leisti širdies ritmo dažniui pakilti truputį aukščiau.

kol kas viskas juda teigiama linkme. jokių persitreniravimo simptomų nejaučiu. todėl labai įdomu, kas bus toliau. kaip ir minėjau pirmuosiuose įrašuose, aš nesu nei profesionalus jėgos sportininkas, nei bėgikas. aš turiu savo tikslų, kurie persipina su keliomis skirtingomis sporto sritimis. mano iššūkio tikslas nėra maksimaliai didelė bicepso apimtis arba maratonas per tris valandas. kadangi aš nesu profesionalas, galiu leisti sau eksperimentuoti ir viską (sportą, treniruočių pobūdį bei pratimus, bėgimą, atstumus ir t.t.) pasirinkti pats. tai tapo taip pat dar vienu mano tikslu. aš vadovaujuosi savo galva, savo potyriais ir kreipiu dėmesį į tai, kaip mano organizmas reaguoja į jam duodamą krūvį, o ne į tai, kas rašoma forumuose, skaitoma nemokamose sporto salės profesorių paskaitose rūbinėse po treniruotės. nesakau, kad absoliučiai viskas, ką ten išgirstu, yra nesąmonės ir kad nereikia klausyti žmonių, (kartais) turinčių daugiau patirties. tačiau aš žinau tam tikrus pagrindus ir bandau juos taikyti sau ir nenoriu būti kažkokios vienos strategijos šalininkas, kuris sako, kad ji ir tik ji viena veikia.

ilgasis bėgimas

šios savaitės sekmadienį (šiandien) kaip visuomet bėgau ilgąjį bėgimą. šį kartą tai buvo 40km. tikslas buvo sutalpinti juos į keturias valandas. jau savaitės viduryje buvau tam nusiteikęs ir pasiruošęs psichologiškai, tai liko tik išeiti į lauką ir tai padaryti. suvalgiau savo mėgstamą ir jau metų iš eilės neatsibostantį pusrytį: avižas su riešutų sviestu. pradėjau anksti ryte, 5:55. rytas buvo nuostabus, oras buvo geras, buvo vėsu, bet ne per šalta. saulė nebuvo kaitri. o dažnai ji visai pasislėpdavo. šis bėgimas buvo turbūt vienas iš pačių patogiausių bėgimų mano gyvenime. nežinau kodėl, bet nuo pat pirmų žingsnių žinojau, kad tikrai įveiksiu tas keturias valandas. net nebuvo tokių momentų, kad būtų buvę labai sunku ir norėčiau viską mesti. turėjau pakankamai skysčio bei kelis batonėlius (nežinau, kodėl juos parduoda vaistinėse po beveik du eurus už vienetą ir sudaro įspūdį, kad jie yra kažkokie ypatingi sveikos mitybos ambasadoriai, kai cukraus juose yra beveik tiek pat, kiek įprastame snickers, mars ar kitame šokoladuke). tiesa, mano greitis nėra pats didžiausias. tai buvo tiesiog ilgas tolygus bėgimas. pulsas laikėsi gana žemas. vėliau šiek tiek pakilo, bet vidutinis širdies ritmo dažnis buvo 144 dūžiai per minutę. tiesiog buvo ta diena.

įprastai bėgiodamas ausinių nesidedu. tačiau šį kartą pamaniau, kad jas pasiimsiu. eismas ankstyvą sekmadienio rytą nėra intensyvus, todėl aplinką girdėdamas prasčiau nesijaučiau nesaugiai. kad neprailgtų keturios valandos, klausiau dviejų audio laidų transliacijų. vienos iš jų svečias buvo david goggins, o antrosios – jesse itzler. abu yra įdomūs žmonės, kurie tikrai turi ką papasakoti. nors ir labai skirtingi, tačiau turi vieną bendrą požymį. ir jis man patinka. manau, kad jį turiu ir aš.

fiziologija

šią savaitę kūno masė per daug nepasikeitė. kadangi sveriuosi kas dieną, užfiksavau nemažai svyravimų, tačiau pirmadienio ir šiandienos (sekmadienio) svarstykių parodymai beveik identiški. kadangi šiuo metu mano masė yra šiek tiek didesnė (87kg), negu turėtų būti turint galvoje mano ūgį (177cm), tai siekiu tą skaičių sumažinti. tačiau noriu jį sumažinti daugiausiai organizme esančių riebalų sąskaita, todėl stengiuosi viską daryti lėtai, neskubėdamas, nes tikiu, kad tokiu būdu mažiausiai nukentės kitų organizmą sudarančių audinių kiekis. todėl valgau nemažai, nes ir sportuoju daug. dar vienas teigiamas ženklas – per savaitę sumažėjusi pilvo apimtis. todėl kol pastaroji mažėja, net ir kūno masei per savaitę nepakitus manau, kad judu į priekį. taip, aš fiksuoju šiuos dalykus. juose yra labai daug informacijos, pagal kurią galima spręsti, ar daugiau mažiau teisinga linkme yra judama.

masės svyravimai yra labai intensyvūs. net ir idealiai maitinantis ryto ir vakaro parodymai gali skirtis 3 ar daugiau kilogramų priklausomai nuo suvartoto maisto, skysčių, vizitų į tualetą, aktyvumo lygio ir taip toliau. todėl seniai išmokau nepanikuoti dėl to. kiekvieną dieną lipu ant svarstyklių identiškomis sąlygomis. taip sukuriu mažiausiai iškreiptas sąlygas duomenims fiksuoti. kai duomenys kokybiški, tai ir išvados išnagrinėjus juos yra adekvačios.

perspektyvos

viskas tapo ne kažkokia nesibaigiančia kankyne, o man pačiam įdomiu eksperimentu. jis nebėra toks nepatogus, koks buvo pačioje pradžioje. toks jausmas, kaip ir minėjau prieš tai, kad mano protas jau susitaikė ir yra bepasiduodąs mano keisčiausiems sumanymams. todėl tiesiog natūraliai pradėjau nekantrauti ir laukti vis kitos ir dar kitos savaitės. prabėgęs vieną rytą jau galvoju apie tai, kaip po kelių dienų vėl bėgsiu. nekantrauju sugrįžti į sporto salę. ir taip toliau. panašu, kad atradau savo dalyką, kuris leidžia man užsiimti juo visomis sąlygomis, per daug negalvoti apie tai, kas ką gali pagalvoti ir visu tuo dalintis. todėl manau, kad ateinančios savaitės bus dar įdomesnės ir suteiks man dar daugiau įvairių įžvalgų, naujų iššūkių ir duomenų analizei.

išvados

man yra labai įdomu, kiek gali žmogus. aš manau, kad visi žmonės gali labai daug. pakartosiu dar kartą:

visi be išimčių žmonės gali labai daug.

aš nekalbu apie gebėjimą bėgti. aš kalbu apie bet ką apskritai. apie tikslų nusitatymą, sugebėjimą pakeisti aplinką, kuri netenkina esamuoju laiku ir taip toliau. taip, gali būti nepatogu, taip, gali nepasisekti iš pirmo karto ir taip, gali reikėti bandyti 167 kartus, kol galiausiai 168 kartas bus sėkmingas. tačiau dažnai man tenka susidurti su tuo, kad žmonės yra linkę save nuvertinti sakydami:

jis tai turi valios. aš taip negalėčiau.

galėtum. ir galėtum dar geriau, jei tik paimtum vieną kartą viską į savas rankas. vienas iš esminių mano eksperimento tikslų ir yra stumti save ten, kur man pradeda atrodyti, kad aš nebegaliu. ir tada įtikinti save priešingai.

linkiu puikios savaitės,

remigijus

1 Comment

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.